- Hoşgeldiniz

Yücel Çelikbilek Kars da Davul Zurna İle Karşılandı

Yücel Çelikbilek Kars da Davul Zurna İle Karşılandı sitemize 03 Aralık 2012 tarihinde eklenmiş ve 1.477 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Beykoz Belediye Başkanı Kars’ta Yağtırdığı Kur’an Kursu ve Taziye Evi’nin Açılışına Katıldı

İstanbul Beykoz’un Karslı Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, doğduğu köye yaptırdığı Kur’an Kursu ile Taziye Evi’nin açılışını yaptı.

stanbul Beykoz’un Karslı Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, doğduğu köye yaptırdığı Kur’an Kursu ile Taziye Evi’nin açılışını yaptı.

Selim’in Gelinalan Köyü’nde yaptırdığı Kuran Kursu ve Taziye Evi’nin açılışına katılmak üzere Kars Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş ve beraberindeki misafirler ile birlikte Gelinalan Köyü’ne gelen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’i köy girişinde traktörleriyle gelen ve davul zurna eşliğinde halaylar çeken köylüler karşıladı.

Buradan traktörlerin oluşturduğu konvoy eşliğinde Gelinalan Köyü’ne gelen Başkan Çelikbilek ve beraberindekileri köylüler coşkuyla alkışlar eşliğinde karşılayarak bağrına bastı.

Gelinalan Köyü’nde düzenlenen Kur’an Kursu ve Taziye Evi’nin açılışı töreni Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başladı.

Törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Kars İl Müftü Yardımcısı Veli Südütemiz, yaptı. Daha sonra konuşan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Gelinalan Köyü’nde bir eserleri olduğunu, eserin kendilerinin değil, yapanlara ait olduğunu ve kendilerinin buna katkıda bulunduğunu söyledi.

Başkan Çelikbilek; “Burada bir esrimiz oldu. Eser yani bizim değil. Yapanlara ait bunda katkımız var. Bu eserlerin yapılması önemli değerli İl Müftü vekilim anlattı.

Bu mekanları anlatmaya bizim gücümüz tahkatımız dünya durdukça anlatsak yetmez.

Bura övülmüş yerler.

Buralarda yapılan teçhizatın bizim temel değerimiz olduğunu ve inşallah bizim ahrette de bize yolculuk edecekler olanlar

olduğunu biliyoruz” dedi.

Çelikbilek; “Çünkü komşuluk hukukunu bize burası anlatıyor.

Sılairahim nedir bize bu kitap öğretiyor.

Ve bu kursalar öğretiyor.

Yardımlaşmayı, dayanışmayı,

büyüğe saygıyı, küçüğe muhabbeti, anne-baba haklarını komşu ilişkilerini bize bu kitap ve bu kitabın olduğu binalarda öğrenerek geliyoruz.

Dolayısıyla bütün bunları öğrenmenin yeri buralar.

Buralar ne kadar çoğalırsa komşuluk ilişkileri, o kadar artacak.

Köyümüzde huzur o kadar çoğalacak.

Aralarındaki sevgi o kadar artacak.

Çünkü hiçbir zaman düşmanlığın kimseye bir şey kazandırdığı baki değil.

Tam tersi dostluk kazandırıyor.

Tam tersi sevgi kazandırıyor. Tam tersi insanlık kazandırıyor.

Onun için buralar bunları öğretenlerdir.

Sevgiyi de buralardan öğreniyoruz. Muhabbeti de,

komşuluğu da,

arkadaşlığı da, dostluğu da, yarenliği de,

bu yerlerden öğrenme şansına sahibiz.

İnşallah Gelinalan Köyü’müz bundan mutlu olur.

Mesut olurlar, bahtiyar olurlar” diye konuştu.

Kars Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş, Beykoz Belediye Başkanı sizleri ve köyünü unutmadığını,

insanlık için önemli bir tesisin yapılmasına ve açılmasına vesile olduğunu ve sizlerin adına kendisine çok teşekkür ettiğini belirtti.

Yapılan konuşmaların ardından Kur’an Kursu ve Taziye evinin açılışına geçildi.

Duaların okunmasıyla birlikte kursun açılış kurdelesi kesildi. Açılış Kurdelesini Beykoz Belediye BaşkanıYücel Çelikbilek, Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş, Selim Kaymakamı Erdinç Dolu, Selim Belediye BaşkanıMuhittin Yücel ve Kars İl Müftü Yardımcısı Veli Südütemiz birlikte yaptı. Açılışın ardından Kur’an Kursu ve Taziye Evi gezildi.

Öğle yemeğinin ardından Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve beraberindekiler Çelikbilek’in akrabasını ziyaret ettiler. Ziyaretin ardından Çelikbilek’in doğduğu evin önünde birde hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve beraberindekiler köylülerin sevgi gösterisiyle Gelinalan köyünden ayrıldılar

Kaynak: http://www.haberler.com/beykoz-belediye-baskani-kars-ta-yagtirdigi-kur-an-4138985-haberi/

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.