- Hoşgeldiniz

Kavacık Katlı Otopark Çağrısı

Kavacık Katlı Otopark Çağrısı sitemize 31 Ekim 2012 tarihinde eklenmiş ve 1.807 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

 

Özellikle Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve çevre bağlantı yollarının yapılması ile birlikte hızla gelişen Kavacık, merkez nokta olma açısından İstanbul’un bir çok cazibe merkezine yakınlığı ile firmaları kendine çekmektedir.
Kavacık’ ın hızla gelişmesine paralel olarak artan trafik ve park sorunu içinde çıkılmaz bir hal almaya başlamıştır.
Kavacık ta artık sokaklarda yürünemez hale gelindi ve firma müşterileri iş yerleri önünde araçlarını park edemedikleri için ticari bir işleme girmeden devam etmek zorunda kalmaktadırlar.
Ticari açıdan Kavacık esnafına verdiği zararların yanısıra insan hayatı içinde büyük tehlike oluşturmaktadır.
Özellikle eski yıllarda yapılan yol düzenleme faailiyetleri ile her yere kilitli taş sistemi yapıldı ve buda yaya kaldırımlarının otopark a çevrilmesine yol açtı. Kaldırımdan yürüyemeyen yaya ve çocuklar (Kavacık’ın dershane merkezi olduğunu da hesaba katmak gerek) yol ortasından yürümek zorunda kalmaktadırlar.
Yetkililerin bu soruna karşı tedbir alması için illa birilerinin zarar görmesi hatta ve hatta sevdikleri değer verdikleri insanların başlarına kötü birşey gelmesi mi gerekmektedir.
Kavacık otopark sorununun en kolay çözümü katlı otopark sistemidir. Çözüm için atılacak adım ne kadar geç olursa çözüm de o kadar geç gelecektir. Yarın bile çok geçtir.

Oğuzhan Kösebey

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.