- Hoşgeldiniz

ByOtell den Beykozlu Engellilere Destek

ByOtell den Beykozlu Engellilere Destek sitemize 01 Aralık 2012 tarihinde eklenmiş ve 1.244 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

ByOtell Beykoz Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Yiyecek İçecek Hizmetleri ve Servis Elemanlığı Bölümü’nden hafif zihinsel engelli öğrencileri ağırladı

İSTANBUL- ByGroup bünyesindeki ByOtell, hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projesi ile Beykoz Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Yiyecek İçecek Hizmetleri ve Servis Elemanlığı Bölümü’nde okuyan hafif zihinsel engelli öğrencileri ağırladı. Proje kapsamında öğrenciler, otelin aşçılarından pasta ve kurabiye yapım ile restoran servisi konularında eğitim aldılar.
ByGroup’un turizm alanındaki amiral gemisi ByOtell, bir sosyal sorumluluk projesine imza atarak 29 Kasım 2012 tarihinde Beykoz Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Yiyecek İçecek Hizmetleri ve Servis Elemanlığı Bölümü’nde okuyan hafif zihinsel engelli öğrencilere, profesyonel aşçılar eşliğinde pasta ve kurabiye yapım ile restoran servisi konularında eğitim verdi.

BYOTELL’İN AŞÇILARI ÜRETİMDEN SUNUMA İŞİN İNCELİKLERİNİ AKTARDI

Gebze Yüksek Eğitim Teknolojileri Enstitüsü İşletme Bölümü’nün işbirliğiyle gerçekleşen proje kapsamında Beykoz Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Yiyecek İçecek Hizmetleri ve Servis Elemanlığı Bölümü öğrencileri, ByOtell’in Türk ve dünya mutfaklarından lezzetler sunan mutfağında keyifli bir ortamda öncelikle kullanılan ürünleri ve menüleri tanıma fırsatı buldular. Ardından pasta ve kurabiyelerin üretim aşamasına tanık olan öğrenciler, tüm bu lezzetleri bire bir uygulama fırsatı yakaladılar. Ardından profesyonel aşçılardan pişirme tekniklerini öğrenen öğrenciler, son olarak sunum ve servisin inceliklerini dinlediler.

HAFİF DÜZEYDE ZİHİNSEL ENGELLİLER MESLEK EDİNİYOR

Beykoz Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi, ilköğretimlerini tamamlayan, genel ve mesleki ortaöğretim programlarına devam edemeyecek durumda olan ve 23 yaşından gün almamış özel eğitime ihtiyacı olan bireylerin temel yaşam becerilerini geliştirmek, topluma uyumlarını sağlamak, iş ve mesleğe yönelik bilgi ve beceriler kazandırmak amacıyla eğitim öğretim veriyor. Hafif düzeyde zihinsel yetersiz olan bireylere iş ve meslek edindirmeyi hedefleyen okul, akademik bilgi kazandıracak derslerin yanında ağırlıklı olarak atölye çalışmaları ile eğitim öğretime devam ediyor. Okul, hali hazırda 16 öğretmeniyle Yiyecek İçecek Hizmetleri Atölyesi, Baskı Atölyesi, Sera Atölyesi, Seramik Atölyesi ve El Sanatları Atölyesi’nde okuyan 77 öğrencisine eğitim veriyor.

 

Kaynak: http://www.turkiyeturizm.com/news_detail.php?id=42325#.ULntBeTZY-8

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.